شیشه های خودروییشیشه های ساختمانی


شیشه های ساختمانی


حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران


شرکت ایمن شیشه سپهر


حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران


سیستم نمای شیشه ای اسپایدر
تولید کننده انواع شیشه های صنعتی تولید کننده شیشه های خودرو  تولید کننده شیشه های ساختمانی

شیشه های خودرویی

شیشه های لمینیت خوردرویی Laminated :


در این نوع از شیشه‌هااز یک فیلم پلاستیکی به نام PVB برگرفته از Polyvinyl Butyral ) ) که بوسیله دولایه شیشه احاطه شده، استفاده می‌شود . لایه PVB شیشه‌ها را در هنگام شکست در جایخود نگه داشته و از پرتاب شدن خرده های شیشه که باعث ایجاد جراحت برای سرنشینانخواهد شد، جلوگیری می‌کند . همچنین به دلیل داشتن خاصیت ارتجاعی از پرتاب شدنسرنشینان به خارج از خودرو در هنگام حوادث احتمالی نیز جلوگیری می‌کند .
ازدیگر خواص PVB می توان موارد زیر را نام برد :
۱- کاهش انتقال صداهای با فرکانسبالا .
۲- جلوگیری از ورود اشعه UV تا ۹۵ درصد .
۳- جلوگیری از تابش نورخورشید ، با رنگی کردن قسمت بالایی PVB در شیشه های جلو .
از دیگر محاسنشیشه‌های لامینه، قابلیت ترمیم آنهاست. در هنگام ترک خوردن (در مورد ترکهای جزئی)،تنها شیشه‌ای که در سمت خارجی PVB قرار دارد ترک می‌خورد و به شیشه سمت داخل آسیبینمی‌رسد، که این ترکها نیز تا چند روز بعد از حادثه تا حد قابل قبولی، قابل ترمیمهستند. همانطور که شما هم حتما حدث زده‌اید، شیشه‌های لامینه به دلیل دارا بودنخواص ذکر شده، معمولا به عنوان شیشه جلو، در خودروهای سواری استفاده می‌شوند، البتهطی ۱۰ سال گذشته در موارد محدودی برای برخی خودروهای سواری بعنوان شیشه‌های جانبی وعقب نیز بکار رفته اند و در حال حاضر نیز استفاده از این نوع شیشه‌ها به عنوانشیشه‌های جانبی و عقب در حال مرسوم شدن می‌باشد.

 

شیشه‌های نشکن خودرویی Tempered :


این نوع از شیشه‌ها که با نام Toughened نیز شناخته می‌شوند، پس از شکل‌دهی و برشکاری در یک سیکل حرارتی قرار می‌گیرند، بدین ترتیب که ابتدا شیشه تا دمای ۷۰۰-۶۰۰ درجه گرم شده و سپس به سرعت سرد می‌شود که این امر استحکام شیشه را ۵ تا ۱۰ برابر بیشترمی‌کند، همچنین بدلیل تنش سطحی ایجاد شده ناشی از سرد شدن سریع ، در هنگام شکست این نوع شیشه‌ها به ذراتی کوچک و ریز و بدون لبه‌های تیز و برنده تبدیل می‌شوند که این امر امکان آسیب دیدن سرنشینان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد ،اما نه بطور صددر صد،

 هر گونه عملیات برشکاری و خمکاری پس از عملیات تمپر منجر به شکستن این نوع از شیشه‌ها خواهد شد و تمامی عملیات‌ها باید قبل از تمپر شدن انجام شود . شیشه‌های تمپر شده در اکثر خودروها (به جز آن دسته از خودروهایی که تمامی شیشه هایشان لمینیت است) به عنوان شیشه‌ای جانبی و عقب استفاده می شو‌ند . شیشه‌ای تمپر شده به راحتی از فواصل دور قابل تشخیص هستند، کافی است در یک روز آفتابی ، یک عینک آفتابی پولاریزه شده بر چشم داشته باشید و از مقاب لبه یک شیشه تمپر شده نگاه کنید، در این حالت شکلهای متقارنی را که در حین عملیات تمپر در شیشه پدید آمده ، مشاهده خواهید کرد .