شیشه مات نوعی از شیشه ساختمانی می باشد که به گونه ای ساخته شده است که دید شیشه که به  صورت کامل می باشد کم یا کلا برداشته شده است به عبارت دیگر این نوع از شیشه به گونه ای ساخته شده است که همانند یک دیوار می باشد…

شیشه مات انواع مختلفی دارد که می توان با استفاده از روش های متفاوت شیشه را مات کرد و حالت شفافیت شیشه را از آن گرفت. یکی از روش های متداول که بیشترین استفاده را دارد، سند بلاست کردن شیشه می باشد که می توان طرح های مختلف را روی شیشه ایجاد و شیشه را به صورت کاملا مات یا نیمه مات درآورد. شیشه اسید شور شده و شیشه ساتینا نیز از انواع مختلف شیشه می باشند که به صورت مات شده می باشد. به دلیل متفاوت بودن روش مات کردن هرکدام از این شیشه ها نوع مات شدن و طرح شیشه ها نیز متفاوت می باشد. وجه مشترک تمامی شیشه ها این است که تمام این شیشه ها از شیشه سکوریت تولید می شود تا علاوه بر زیبایی مقاومت بالایی داشته باشند.

برای مثال شیشه های تخت و صاف، شیشه های ایمنی، شیشه های چند لایه، شیشه های چاپدار، شیشه ضد ضربه و ضد گلوله، شیشه اسپایدر، شیشه خودرویی، شیشه خم، شیشه رنگی، شیشه پیرکسی ضد حرارت، شیشه دو جداره، شیشه سکوریت و بسیار انواع مختلف دیگری موجود می باشد.

محصولات جدید دیگری هم به بازار روانه شده که با توجه به تکنولوژی روز، پیشرفت کرده اند. برای مثال :

  • شیشه هایی که با نیروی الکتریکی گرم می شوند ( Electrically Heated Glass )
  • شیشه هایی که ضد امواج الکترو مغناطیس هستند (EMI Glass)
  • شیشه هایی که از تجمع بار الکتریکی جلوگیری می کنند (Anti-Static Glass)
  • شیشه های هوشمند که می توانند نور و گرما را کنترل نمایند
  • شیشه هایی که خود را تمیز می کنند
  • شیشه های تزیینی LED دار و …
کلیه حقوق برای گروه صنایع شیشه گیلان محفوظ می باشد