شیشه های دکوراتیو یا شیشه های رنگی که تلفیقی از هنر و طراحی می باشد این شیشه ها نیز می تواند نوعی از شیشه مات باشد چرا که سطح شیشه با فناوری های مختلفی از قبیل رنگ مات می شود و اغلب از این نوع از شیشه ها برای مکان هایی که نیاز به…

شیشه دکوراتیو، همان‌طور که از اسمش پیداست برای زیبایی نمای داخلی و خارجی ساختمان‌ها به کار می‌رود. شیشه‌ دکوراتیو در آشپزخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، سالن‌های آرایشی، میز شیشه‌ای، پارتیشن بندی منازل، حیاط‌های خلوت، گلخانه‌ها نماهای بیرونی ساختمان از جمله درب و پنجره‌ها و خیلی از جاهای دیگر بکار می‌رود.
شیشه دکوراتیو در هنگام تابش آفتاب جلوه ای بی نظیر دارد، برای مثال اگر به شیراز سفر کرده باشید و مسجد نصیر الملک را دیده باشید استفاده از شیشه دکوراتیو در کنار شاهکار معماری ایجاد شده زیبایی خیره کننده ای دارد که هر آدمی را جذب خود می نماید. جالب است که بدانید در بسیاری از شاهکارهای معماری دنیا یکی از مصالح اصلی به کار رفته شیشه دکوراتیو بوده و استفاده از آن در ایام قدیم مرسوم بوده است. شیشه دکوراتیو به دلیل زیبایی و ایجاد نمای منحصر به فرد در مساجد، اماکن فرهنگی و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
شیشه دکوراتیو انواع مختلفی دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

  • شیشه سندبلاست
  • شیشه سندبلاست رنگی: شیشه سندبلاست رنگی همان شیشه شفاف است که بعد از سندبلاست به روش‌های مختلفی رنگ می‌شود، این روش می‌تواند رنگ توسط قلمو یا چاپ باشد. در واقع  شیشه سندبلاست رنگی ترکیبی از سندبلاست و رنگ است.
  • شیشه لمینت رنگی: همان‌طور که می‌دانید با استفاده از یک‌لایه pvb شیشه‌ها به هم می‌چسبند که این لایه pvb می‌تواند شفاف یا رنگی باشد.
  • شیشه چاپی: بعد از تولید شیشه شفاف در داخل دستگاه مخصوص چاپ قرار گرفته و طرح مورد نظر باکیفیت بالا بر روی آن چاپ می‌شود.
کلیه حقوق برای گروه صنایع شیشه گیلان محفوظ می باشد